HAKKIMIZDA

Balık bizim tutkumuz. Ona yakışan, tazeliğini en güzel haliyle sunan Ege ve Akdeniz Mutfağının orijinal tariflerini, salatalarından, mezelerine, tamamlayıcı spesiyallerine kadar özenle hazırlıyoruz! 1986’dan günümüze bizi Türkiye’nin balıkçısı yapan titiz tedarik zincirimizle, denizlerin cömertliğini restoranımıza da taşıyoruz. Ülkemizin en saygın market zincirleri, otel ve restoranlarının deniz mahsullerini yılladır güvenle sunan Fikret Balıkçılık’ın gurme markası Fikret Balık Restoran, lezzet anlayışının yanında; kalite ve hijyen güvenliğiyle de sağlığınıza sağlık katıyor.
Menümüzde yer alan deniz mahsullerinin tamamı kendi denizlerimizde Fikret Balıkçılık için avlanan teknelerle, İskandinav Denizlerinden Hint Okyanusuna kadar çok geniş bir alanı kapsayan dünya denizlerinden doğrudan Fikret Balıkçılık tarafından ithal ediliyor. Zeytinyağından, salatalara, tamamlayıcı özel peynirlere; tüm ürünler özenli ve titiz bir tedarik anlayışıyla Fikret Balık Restoran için temin ediliyor. İyi tarımla yetiştirilmiş sebzeler, yeşillikler günlük olarak alınıyor. Ve menümüzde yer alan lezzetler! Her biri orijinal, geleneksel reçeteleriyle Türkiye’nin en başarılı mutfak ekibi tarafından size özel hazırlanıyor.
TAZE

Kalitemiz ve sürekliliğimiz, Günlük olarak kendi firmamızdan temin ettiğimiz ürünlerimizden gelkmektedir. Izgarasından mezesine tüm ürünlerimiz aynı gün hazırlanıp, aynı gün servis edilir.

HİJYENİK

Hijyen konusunda bir o kadar hassas bir tutum sergileyen Fikret Balıkçılık düzenli ve detaylı bir şekilde dezenfektasyon ve temizliğe taabi tutulmaktadır.

LEZZETLİ

Lezzet konusunda Türkiye ve Avrupa da kendini kanıtlamış olan Fikret Balıkçılık her geçen gün yeniliklere açık, Usta şeflerinin dokunuşlarıyla ilerlemektedir.

FİKRET BALIKÇILIK

Kurucusu Fikret İmal, 1986 Yılında kurulan ve her geçen gün gelişen ve yenilenen, FİKRET BALIKÇILIK SEAFOOD RESTAURANT & FİKRET BALIKÇILIK firmalarının vizyon ve misyonu doğrultusunda gösterdiği çaba ve azim ile ilerlemektedir. Servisten Satışa uzanan bu yolda Türkiye ve Avrupa' nın sayılı Seafood restorantlarından biri olmuştur.

FİKRET İMAL

FİKRET BALIKÇILIK KURUCUSU
“Çocuk yaşta tek başıma Siirt’ten çıktığımda hayallerim gerçekten çok büyüktü. Başarıya giden yol hayallerden geçer. Fikret Balıkçılık çok şükür bugün alanında iyi bir noktaya ulaştı, güvenilir marka oldu. Bu noktaya gelmemin, başarımın, en başta gelen püf noktası; sıfırdan çok çalışmam ve işimi sevmemdir. Kaliteden ve dürüstlükten asla taviz vermedim. Bunların üstüne girişimcilik ruhum da eklendiğinde alın size başarının ipuçları. Halkalardan birisi eksik olursa zincir kopar. Azimli olacaksın, sabredeceksin ve ileriyi göreceksin.”
30 Haziran 1966, Siirt-Baykan doğumluyum. Ortaokul eğitimimi tamamladığım 1979 yılında, hayatımın geri kalanına yön verebilmek adına radikal bir karar aldım ve tek başıma köyden çıkıp Kurtalan Ekspresi’ne binerek İstanbul’a gittim. Tarihi Haydarpaşa Garı’ndan Sirkeci’ye, oradan da Küçükpazar semtine geçtim. Yanımda kimse olmadan, 13 yaşında geldiğim İstanbul’da var olabilmek adına öncelikle geçici işlerde çalıştım. 1980 ihtilali patlak verince İstanbul’dan Yalova’ya taşındım ve Dere İskelesi’ndeki bir balık teknesinde çalışmaya başladım. Aslında hayatımın mesleğine başladığımın pek de farkında değildim. Balıkçılığı sadece, o zamanlar geçimimi sağlamak adına en iyi şekilde öğrenmeye gayret ediyordum.
Fikret Balıkçılık & Fikret Balık Restaurant Firmalarının Kurucusu Fikret İmal
FİKRET BALIKÇILIK’IN MARKA YOLCULUĞU
Kişiliğim gereği çalışmayı çok severim, dolayısıyla günümün bir dakikası bile boşa geçmemeli. Girişimci yapım sayesinde her zaman işimi daha da geliştirmek için yeni hedefler belirler ve o hedeflere ulaşmak için gayret gösteririm. Seyyar balıkçılıktan sabit pazarlara, kentin en yeni ve hızla gelişen ilçesi Nilüfer’de balık market derken Fikret Balıkçılık markası, kalitesi Bursa’da hızla yayılmaya başladı. Büyük bir kesim kaliteli hizmetimizle tanıştı, en taze ve zengin balık çeşidinin bizde bulunduğu artık akıllara iyice kazındı. Bu noktaya ulaşıncaya kadar verdiğimiz emeğin karşılığını almaktan dolayı çok mutlu olduğumu ifade etmeliyim. Neticede insan, işini en iyi şekilde yapmaya gayret ederse Allah da her zaman onun yanında olur ve destekler.
“HİÇ STANDART BALIKÇI OLMADIM”
1982 yılının sonlarına doğru Bursa maceram başladı. Elimde meslek olarak balıkçılık vardı. Ben de oradan yürüdüm ve ilk başlarda el arabasında seyyar şekilde balık satmaya başladım. Haftanın üç günü Reyhan Pazarı’nda diğer günlerde ise Kapalı Çarşı’nın girişinde rızkımı çıkarmaya çabalıyordum. Hiçbir zaman standart bir balıkçı olmadım. Amiyane tabirle ‘sosyete balıkçısıydım’ ve her zaman en kaliteli balıkları ben satardım. Kalite; her zaman hayatımın temelinde yer alan, en değer verdiğim olgudur.
SEYYARDAN SEMT PAZARLARINA
Seyyar balıkçılık işim 4-5 yıl devam etti. Büyükşehir Belediyesinin seyyarları kaldırma kararına müteakiben bu sefer de rotamı sabit pazar yerlerine çevirdim. Derneğe kaydoldum, vergi karnemi çıkardım ve belediyeye müracaatım sonrasında artık Fikret Balıkçılık kalitesi pazar yerlerinde de vatandaşlarla buluşmaya başladı. Yaklaşık 10 yıl Osmangazi ve Yıldırım’daki semt pazarlarında faaliyet gösterdim. 1996 yılında ise Nilüfer ilçesi kurulunca kurayla İhsaniye pazarındaki yerimi aldım. Yeni süreçte sadece Nilüfer bölgesindeki pazar yerlerinde olmaya karar verdim.

TARİHÇE

Fikret Balıkçılık & Fikret Balık Restaurant firmaları geçmişten günümüze kurucusu olan Fikret İmal ile birlikte Deniz Ürünleri sektörünün köklü geçmişini tam olarak kapsamaktadır. Deniz Ürünleri avcılığından, Perakende satışına kadar tüm süreçlerde yıllardır var olup Türkiye ve Avrupa da kendini ispatlamış köklü bir deniz ürünleri firmasıdır.

1986
2001
2003
2010

Fikret Balıkçılık (Seafood) - Bursa

Fikret Balıkçılık Firması (1986) - The fresh SEAFOOD

Fikret Balıkçılık Restoran (LLC) - Bursa

Başlangıcını, Balıkçılığın en temelinden yapan Fikret İmal Yıllardır aynı Azim ve Çaba ile her zaman ileriye dönük hareket ederek, Türkiyenin ve Avrupa' nın en nitelikli Balık Restorantı olmuştur.

Fikret Balıkçılık Firması (FBF) - Bursa

Başlangıcını, Balıkçılığın en temelinden yapan Fikret İmal Yıllardır aynı Azim ve Çaba ile her zaman ileriye dönük hareket ederek, Türkiyenin ve Avrupa' nın en nitelikli Balık Restorantı olmuştur.

Fikret Balıkçılık Donmuş Deniz Ürünleri

Yüzlerce çeşit Deniz Ürünü ve Çeşit Mezeler
Fuar & Sergi Katılımları
Fikret Balıkçılık olarak, katılım gösterdiğimiz fuar & sergiler.
İLETİŞİM FORMU